Youtube’a Büyük Yenilik Geliyor

GroundDweller

Süper Üye
Kullanıcı
Katılım
10 Eki 2014
Mesajlar
4,637Özellikle de son zamanların en fazla popüler olan video paylaşma sitesi Youtube, şüphesiz ki rakiplerinin arasında en çok tercih edilen bir sitedir. Bu konuda yapılan hizmetler sınırsız olmanın yanı sıra aslında sınırlıdır. Çünkü video paylaşım sitelerinde panoromik video destekleyen bir özellik yok. Bunun olması gerçekten çok güç olmakla beraber, Youtube bu hizmeti ziyaretçilerinden sakınmayacak. Youtube’a yeni gelen bir özellik ile artık Youtube, 360 derecelik panoromik videoları destekleyecek.Panoromik Videoları İzlemek Mümkün Olacak

Bu hizmet ile de diğer video paylaşım siteleri, harekete geçip bu özelliği bünyelerine katıp katmayacakları belli değil. Bu konuda yetkililer, Youtube panoromik video özelliğinin hayata geçirilmesi hakkında kesin bir bilgi vermemekle beraber, bu konuda üzerinde durulacağını ve çalışmaların hızlanacağını da belirtti. Bu videoların izlenebilmesi için klavye ve mouse ile sürekli olarak kontrol edilmesi gerekmekte. Bu durumda bu videolar oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Bu videolar aynı zamanda da farklı boyutlar da gösteren gözlüklerin yardımı ile de izlenebilecek.
Bu paylaşım, video paylaşma platformlarının farklı bir yazılımı gerektirmekle beraber, bu videoların üzerinde özellikle durulup, bu alanda gelişme gösterileceğini bildiren yetkililer, bu konudaki çalışmalarına hız kesmeden ve ara vermeden devam etmektedirler. Bu konuda artık insanlar rahatlıkla Youtube’a girip, üç yüz altmış derecelik ve panoromik videoları izleyebilecekler. Siz de bu videoları rahatlıkla izlemek isterseniz, Youtube’a girmeniz yeterli olacaktır.

 
Üst Alt