Outlook.com'a Siber Saldırı!

GroundDweller

Süper Üye
Katılım
10 Eki 2014
Mesajlar
4,637
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
26
Microsoft'un e-mail servisi Outlook.com'a siber saldırı düzenlendiği belirtildi. Haftasonu boyunca süren saldırılar nedeneyile hizmete erişimde bağlantı sorunları yaşandı.Microsoft'un e-posta servisi Outlook Çin'de siber saldırıya maruz kaldı. Neowin.net sitesinin verdiği bilgilere göre, haftasonu boyu ülkede gerçekleşen saldırılar nedeniyle, ülkeden Outlook'a yapılan bağlantılarda sorunlar ortaya çıktı.

Saldırıyı kim yaptı?
Bağlantı sorunlarının hem web hem de akıllı telefon üzerinden yapılan erişimlerde yaşandığı açıklandı.Saldırının yankıları devam ederken, hali hazırda eylemi üstlenen bir grup ortaya çıkmadı. Greatfire.org sitesine göre, Çin Siber İdaresi'nin saldırıda payı bulunuyor. Saldırının "man-in-the-middle" (MITM) olarak adlandırılan bir türde gerçekleştirdiği ve şüpheleri son kullanıcılar üzerine çekmeyi hedeflediği belirtiliyor.
Gmail yasak, Outlook saldırı altında
Bilindiği gibi, Çin hükümetinin internet konusunda oldukça yasakçı bir politika izliyor. Ülkede son olarak Google'ın mail servisi Gmail yasaklanmıştı. Bu yasağın üzerine Outlook'a yapılan saldırı gözlerin Çin makamlarına çevrilmesine neden oldu. Bakalım bu konuda Microsoft ve Çin hükümeti tarafından gelen açıklamalar nasıl olacak?


:: Çin'deki siber saldırılarda sizce devlet parmağı olabilir mi?
 
Üst Alt