Kişisel enerjinizi ölçün

Herkül

Guru Üye
Katılım
9 Tem 2014
Mesajlar
12,177
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Kişisel enerjinizi ölçün


Aşk ve yaşam deneyimlerimizin arkasındaki manyetik güç kişisel enerjimizdir. İnsanların bizi algılayış şekli, dışarıdan nasıl göründüğümüz, ilişkilerimiz ve başımıza gelen olaylar bu enerjinin yansımalarıdır. Bu haftaki konumuz, kişisel enerji alanımızı tespit edebileceğimiz bir test. Bu testi çözerek enerji puanınızı ve hayatınıza yansımasını fark edeceksiniz. Lütfen kendinize dürüst olun ve her soruyu puanlandırın.


Testteki her soruya 0-4’e kadar bir puan verin.
0 - Asla
1 - Nadir
2 - Bazen
3 - Genelde
4 - Her zaman


1. Genellikle mutlu ve huzurlu uyanırım.
2. Her yeni gün yeni şeyler getirir, buna inanırım.
3. Genelde pozitif beklentilerim vardır.
4. Kendime güvenirim.
5. Yeni insanlar tanımak ve yeni şeyler denemekten keyif alırım.
6. Fiziksel görünüşümden genel olarak memnunum.
7. Neşeli biriyim, gülümserim ve insanlara sıcak davranırım.
8. İnsanları olduğu gibi kabul ederim.
9. Kendi sorunlarımdan dolayı insanları suçlamam.
10. İnsanlarda kusur aramam, hoşgörülü biriyim.
11. İnsanlar beni doğal ve rahat biri olarak tanımlar.
12. Duygularımı dile getirmekten çekinmem.
13. İnsanları kırmamaya çalışırım.
14. Mutlu insanlara karşı gizli bir öfke duymam, insanların mutlulukları beni mutlu eder.
15. Kıskanç biri değilim.
16. Hedeflerim vardır.
17. Hayatımı iyi programlarım, hedeflerim için uğraşırım.
18. Yaşamımdaki iyi şeyler için şükrederim.
19. Hayatın tadını çıkarırım.
20. Sağlığıma önem veririm, dikkat ederim.
21. Değişim beni tedirgin etse de uyum sağlamaya çalışırım.
22. Ufak tefek şeyleri takıntı haline getirmem, her şeyin bir şekilde yoluna gireceğine inanırım.
23. İnsanları ve kendimi yüreklendiririm, insanlar yanımda kendilerini mutlu hissederler.
24. Sorunlarla yüzleşmekten çekinmem ve düzeltmek için yollar ararım.
25. Eleştirilmekten korkmam.
26. Alıngan biri değilim.
27. Hislerime güvenirim.
28. İlişkilerim genellikle beni mutlu eder.
29. İlişkilerimde yaşadığım sorunlar, ayrılıklar beni üzse de kendimi tedavi etmeye çalışır ve bir müddet sonra toparlanırım.
30. Yaşadığım sorunları büyüterek kendimi çıkmaza sokmam tam tersi sorunlu dönemlerde kendime daha fazla mutlu etmeye çalışırım.


Değerlendirme:

Kişisel Enerji puanınız 120- 80 arasındaysa
Kendinizle ve insanlarla barışık birisiniz. Genel olarak mutlu bir insansınız ve muhtemelen hayatı keyifli yaşayan birisiniz. Bu yüksek enerji puanına rağmen istediğiniz gibi mutlu ilişkiler kuramıyorsanız veya yaşadığınız ilişkiler sizi tatmin etmiyorsa testte kendinize 0, 1 ve hatta 2 verdiğiniz maddeler üzerinde çalışmaya başlayın. Belki birkaç küçük hayata bakış hatası diğer pozitif yönlerinizin önünü kesiyordur. Bakış açınızda yapacağınız küçücük değişiklikler hayatınızda büyük farklar yaratacaktır.


Kişisel Enerji Puanınız 80-60 arasındaysa
Siz coğunluğun ruh haline ve enerji seviyesine sahipsiniz fakat kendinizi değiştirmeniz ve geliştirmeniz gereken yönleriniz olduğunu kabul etmelisiniz. Testteki kendinize 0, 1 ve hatta 2 verdiğiniz maddelerden başlayarak kendinizi yenileme planı yaratın. Davranış kalıplarınızı iyi inceleyin, kendinize daha fazla saygı gösterin ve önemseyin. Muhtemelen kendinizi yeteri kadar önemsememe tuzağına düşüyorsunuz. İlk yapmanız gereken hayatınızın merkezine tekrar kendinizi yerleştirmek ve mutluluğunuzu arttıracak şeyleri hayatınıza sokmak olmalıdır.

Kişisel Enerji Puanınız 60-30 arasındaysa
Bu puanlardaki enerji seviyesinden rahat ve esnek biri olmadığınızı anlayabiliriz. Önce kendiniz affetmekten başlayabilirsiniz. Hayatınızdaki olumsuz durumlar için suçladığınız şeyleri değiştirmeye başlamalısınız. Kendinize zaman ayırın içinizdeki öfke, kızgınlık ve sertlikleri keşfedin bunları sadece keşfetmek bile büyük bir rahatlama yaratacaktır. Bu hayatta kontrol edemeyeceğiniz şeyler için endişelenmeyi bırakın ve testteki kendinize 0, 1 ve hatta 2 verdiğiniz maddeler üzerinde çalışmaya başlayın değiştirmeniz gerekenler onlar.

Kişisel Enerji Puanınız 30 ve aşağısı ise
Hayata olan inancınız ve cesaretiniz kırılmış, kendinize dair kuşku, güvensizlik ve korkularınız var ve enerjiniz bunları yansıtıyor. Önce kendinizi sevmekten başlamalısınız, sahip olduğunuz iyi ve güçlü yönlerinizi keşfetmelisiniz. Hayata, insanlara tekrar güvenebilmeyi öğrenmeli ,hayatın mucizelerine kalbinizi açmalısınız. Önce korkularınızın nedenini bulmaya çalışın, içinize dönün tüm dürüstlüğünüzle neler den korktuğunuzu bulun, bütün korkuların yerine sevgi koyun. Unutmayın hayatı sevdikçe hayat da sizi sevmeye başlayacaktır. Her günün yeni ve güzel bir gün olacağına inanın eğer gerekiyorsa bir uzmandan yardım almaktan çekinmeyin.


 
Üst Alt