Kına Gecesi İçin Abiye Elbise Önerileri

Kaan

Kıdemli Üye
Kullanıcı
Katılım
21 Tem 2014
Mesajlar
6,356
Düğünden bir gece önce yada bir kaç gün önce kına gecesi yapmak bizim en güzel ve en önemli adetlerimizdendir. Kına gecesinde genelde ilk önce gelin adayları abiye elbise ya da şık bir tuvalet giyerler. Ondan sonra gecenin ilerleyen saatlerinde adet ve geleneklere göre elbise çıkartılıp yerine bindallı ya da kaftan giyerler. Kına gecesi demek kırmızı demek. Kına gecesinde genel olarak kırmızı renk tercih edilir. Sanırım oda kınanın renginden dolayı olsa gerek. Bu güzel rengin sevgiyi ve sohbet duygularını tetiklediği söylenir.
Kına gecesinde giyilmek üzere bir çok renk ve desende elbise tasarlanmakta. Ama en çok kırmızı renk elbiseler tercih edilmekte. Bu tarz kıyafetleri bir çok mağaza ya da moda evinde uygun fiyatlarda bulabilmeniz mümkün. O kadar çok çeşit oluyor ki eminim seçim yapmakta çok zorlanıyorsunuz. Bende sizlere sizlere fikir olsun diye bazı modelleri paylaşmak istiyorum. Kına gecesi kıyafetine henüz karar vermediyseniz o zaman bu galerimize mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyorum . Kına gecesi elbiseniz hayatınız boyunca fotoğraflarda anı olarak kalacak elbiselerdir. Bu yüzden elbise seçimini çok iyi yapmanız gerekiyor. Sonradan pişman olacağınız elbiseler almanız son derece önemli. ,


 

svnmltm

Aday Üye
Kullanıcı
Katılım
16 Ara 2014
Mesajlar
19
kına gecesi denilince kırmızı geliyor insanın aklına. 1. fotoğraftaki elbise gerçekten çok modern ve hoş gözüküyor. keşke nereden ulaşabileceğimizin de bilgisini verseydiniz. :)
 
Üst Alt